NATURASOFT HÍREK |
Minden év elején közétesszük az adott évben érvényes számlázási szabályok összefoglalását, illetve a számla kötelező tartalmi elemeinek részletes összegyűjtését. A 2012-es évre vonatkozó összefoglalót ide kattintva tekintheti meg!
Új (3.0.3-as verziószámú) házipénztár programjainkban lehetőség van az adatokat külső rendszerből átvenni! Ennek köszönhetően a NATURASOFT házipénztár programokat bármely - akár más fejlesztő által készített - számlázó programmal együtt lehet használni, így nincs szükség duplikált adatrögzítésre. Az adatfogadás egyedüli feltétele, hogy a számlázó programnak képesnek kell lennie Excelbe menteni az adatokat!
A 2011-es jogszabályok szerint a napi záró egyenlegek havi átlaga nem haladhatja meg a cég előző évi bevételének 2%-át. 2012-től ez az arány 10%-ra változik, vagyis egy évi 50 milliós árbevételű cég az eddigi 1 millió forint helyett akár 5 millió forintot is tarthat tartósan a házipénztárban. Amennyiben ez a 10% nem éri el az 500.000 forintot, úgy a limit továbbra is 500.000 forintban van meghatározva, vagyis bármely cég az árbevételtől függetlenül tarthat tartósan a házipénztárban 500.000 forintnak megfelelő készpénzt.
A változást a NATURASOFT házipénztár programok, valamint az integrált házipénztár funkcióval rendelkező számlázó programunk és készletnyilvántartó programunk is gond nélkül kezelik. 2012-ben nincs más teendője, mint a Maximum napi záró egyenleg módosításakor a beírt összeget az előző évi bevételének 10%-ában meghatározni!
2012. január 1-től Magyarországon a 25%-os ÁFA kulcs 27%-ra változik!
Programjainkban a felhasználó saját maga vihet fel bármikor, bármilyen ÁFA kulcsot, így sosem jelenthet problémát egy új ÁFA kulcs kezelése, ha Ön NATURASOFT programot használ. Verziószámtól függetlenül tehát minden NATURASOFT számlázó, készletnyilvántartó, raktárkezelő program alkalmas a 27%-os ÁFA kulcs kezelésére!
Bővebb információk a beállításról ide kattintva olvashatók
Honlapunk egy külön oldalán összegyűjtöttük a leggyakoribb számlázással kapcsolatos tévhiteket, melyek sajnos szinte kiirthatatlanul beágyazódtak a köztudatba. Meglátásunk szerint a tévhitek többsége abból adódik, hogy sokan olyan jogszabályokkal vannak tisztában, melyek már rég nem hatályosak. Persze az aktuális jogszabályok követése nem könnyű feladat - hiszen csak 2010-ben több ízben is változtak a számlázás szabályai -, ezért érdemes nem régi tudásunkra hagyatkozni, hanem jogszabálykövető számlázó programot alkalmazni.
Számlázási tévhitek megtekintéséhez kattintson erre a linkre!
<< ELŐZŐ |